Marketing szeptany – idealne narzędzie pozyskiwania linków

Buzz marketing i link building to dwa narzędzia, które mogą być wykorzystywane osobno lub wspólnie. Ich moc oraz zakres działania może się diametralnie różnić. Wszystko zależy od tego, jakie chcemy uzyskać cele.

Link building

Pomaga w dużej mierze na pozyskiwanie linków zwrotnych. Dzięki takim działaniom będziemy mieli szansę na zdobycie nowych klientów, którzy zawsze szukają informacji w wyszukiwarkach. Śmiało można powiedzieć, że jest to czynnik, który decyduje o widoczności naszej firmy w wyszukiwarce. Im ta pozycja będzie wyższa, tym korzystniej dla naszej firmy. Można to w bardzo łatwy sposób wytłumaczyć. Im częściej nazwa naszej firmy z umieszczonym linkiem będzie wspominana w sieci, tym algorytmy Google będą wyżej umieszczać naszą stronę www. Jednak, uwaga! Jedna bardzo istotna sprawa. Nie zapominajmy również, że liczy się jakość stron, gdzie takowe linki są zamieszczane. Działa tutaj zdecydowanie zasada “nie liczy się ilość, ale zdecydowanie jakość”.

seo

“Szeptanki”

Na czym polega buzz marketing zdają sobie wszyscy doskonale sprawę. Naturalna, spontaniczna dyskusja odbywa się na różnego rodzaju forach, blogach, mediach społecznościowych z poleceniem usług. Dzisiaj narzędzie to powszechnie wykorzystuje się przez wiele firm.

Pozyskiwanie linków ściśle wiąże się z WoMM, dzięki czemu pozycja w wyszukiwarce może znacznie wzrosnąć. Dlaczego? Otóż najpowszechniejszym sposobem na link building jest zamieszczanie wartościowych wpisów na poszczególnych forach wraz z nawiązaniem linku do naszej strony. Przy czym pamiętajmy, że jakość takiego wpisu nie tylko musi być dobra, ale również naturalna. W innym przypadku nasz post może zostać potraktowany jako spam.

Idąc dalej tym tropem nie zapominajmy o tym, że WoMM nie tylko działa na forach, ale również na blogach. To również świetne miejsce do pozyskiwania linków. Odwiedzajmy tematyczne serwisy, udzielajmy się, odpowiadajmy, nawiązujemy dyskusję, dzięki czemu będziemy mieli okazję do umieszczenia swojego linku na cenionych stronach internetowych(tylko nie spamujmy!).

Ciekawostką jest fakt, że wielu właścicieli swoich stron cieszących się dużym zainteresowaniem umożliwia za opłatą umieszczanie swoich wpisów z linkiem na ich witrynie. W ten sposób bez problemu zawsze otrzymamy link zwrotny tak potrzebny do zbudowania nam bazy w sieci.

linkbulding

Wykorzystanie narzędzi

Link building oraz marketing szeptany warto stosować w połączeniu. Dzięki temu ich efektywność oraz skuteczność będzie o wiele większa. Dodatkowo cena za ich wykorzystanie nie jest duża. Za jeden post ze zwrotnym linkiem można zapłacić kilka złotych. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujemy się na współpracę z freelancerem, czy też z prężnie działającą agencja.

Treści z merytorycznymi wpisami zawsze przy tej okazji będą miały szansę na to, aby trafić na strony, które są naprawdę dobrej jakości. Google dla takich witryn jest bardziej przyjazne, dzięki czemu zawsze umieszcza je wysoko w swoich organicznych wyszukiwaniach. Prowadzenie takich czynności nie jest łatwe. Należy bowiem znaleźć strony, które są dopasowane do pozyskiwania linków. Zajmuje to trochę czasu, jednak przy tej okazji będziemy mogli wykorzystać oba narzędzia marketingowe.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *