Dlaczego warto zainwestować w działania wizerunkowe w Internecie?

Content marketing sprawił, że wyraźna granica pomiędzy działaniami stricte marketingowymi, a inicjatywami PR przestała istnieć. Firmy coraz lepiej rozumieją, że dobre treści to przepis na zwiększenia efektywności działań z obu tych dziedzin. Dobry content pozwala na zazębianie się PR i marketingu, zwielokrotniając skuteczność kampanii. Zastanawiacie się właściwie, dlaczego warto inwestować w działania wizerunkowe w Internecie? Mamy dla Was kilka podpowiedzi!

Zamień użytkownika w klienta

Dobry PR przede wszystkim buduje świadomość produktu i marki. A przecież nawet najbardziej zaangażowany użytkownik, nie zostanie Waszym klientem, dopóki nie pozna Waszej oferty, a przede wszystkim po prostu nie dowie się o jej istnieniu. Działania PR są, więc niezbędnym elementem strategii marketingowej na etapie wprowadzania na rynek nowego produktu i rebrandingu oraz wszelkich dedykowanych Waszej ofercie akcji promocyjnych.

Rozbudzaj zainteresowanie

Skuteczny PR to nie tylko pisanie notatek prasowych i rozsyłanie ich do dziennikarzy, ale kreowanie potrzeb i interesujący storytelling. Angażujący emocje content skupi uwagę odbiorców oraz wpłynie a ich percepcję finalnie przemieniając anonimowych użytkowników w Waszych lojalnych klientów. Budowanie relacji to ważny element strategii rozwoju firmy.

Sprzężone działania – przepis na sukces

Synergia PR z innymi działaniami z zakresu marketingu może spektakularnie wpływać na sprzedaż. Jednym z ciekawych rozwiązań wykorzystania działań wizerunkowych w internecie jest współpraca z ambasadorami marek. Kreowanie potrzeb przez znanych blogerów, czy aktywnych w mediach społecznościowych celebrytów bywa skutecznym sposobem na generowanie wzrostów sprzedaży.

Wyszukiwarka prawdę Ci powie

Powinniśmy pamiętać, że obecnie Internet jest  podstawowym źródłem informacji o produktach, usługach i firmach, który dostarcza użytkownikom wiedzę na temat produktów, usług i marek w procesie podejmowania decyzji zakupowych. O tym, co użytkownicy znajdą na temat Twojej oferty w wynikach wyszukiwania zależy właśnie od marketingu wizerunkowego prowadzonego w sieci.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

One thought on “Dlaczego warto zainwestować w działania wizerunkowe w Internecie?

  1. W dobie Covida-19 dużo branż przeniosło handel do Internetu. Ludzie się już do tego przyzwyczaili i prędko się to nie zmieni. Warto inwestować w marketing internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *